خانه آزمون ساز آنلاین درخواست آزمون آنلاین پشتیبانی بلاگ تماس با ما درباره ما
تحلیل کارنامه آزمون آزمایشی، چرا و چگونه؟(قسمت دوم)

تحلیل کارنامه آزمون آزمایشی، چرا و چگونه؟(قسمت دوم)

در قسمت قبل 2 راه برای بررسی موثر تحلیل آزمون های ازمایشی را بررسی کریم . در این نوشتار به ادامه راه های تحلیل از مون می پردازیم .

۳- حالا نوبت پرسش هایی است که به آنها پاسخ اشتباه داده اید؛ اشتباه رایجی که اکثر داوطلبان در سوالات محاسباتی مرتکب می شوند این است که به محض رسیدن به جواب، اگر آن را درون گزینه ها دیدند، بدون درنگ آن را علامت می زنند . حتما باید توجه داشته باشید که در آزمون سراسری و حتی آزمون های آزمایشی ،گزینه های پرسش ها کاملا هوشمندانه طراحی شده اند . یعنی هر اشتباه محاسباتی که ممکن است انجام دهید و به تبع آن به پاسخی برسید، توسط طراح پیش بینی می شود . حتما برای شما پیش آمده است که هر جوابی که به دست می آورید ، در بین گزینه ها دیده می شود و علت آن همان است که در بالا اشاره شد.
راه حل: برای حل هر سوال ،نقاط حساس و کلیدی وجود دارد که در واقع مسیری که ما برای رسیدن به جواب طی می کنیم به آن ها بستگی دارد. قبل از این که شما پاسخ به دست آمده را در پاسخ نامه علامت بزنید، آن نقاط و مراحل کلیدی را سریعا کنترل کنید و پس از اینکه مطمئن شدید، گزینه را علامت بزنید.
شما باید یک دفتری داشته باشید تا هنگام حل مجدد پرسش هایی که پاسخ نادرست داده اید ، اشتباهی را که در حین آزمون مرتکب شده بودید ، به عنوان یک نکته و تجربه بنویسید. به این صورت که در ابتدای صفحه یادداشت کنید “اشتباه متداول در درس…” و سپس اشتباهات و نکته های مربوط به هر درس را دقیقا یادداشت کنید برای اینکه دیگر آن اشتباه را تکرار نکنید، در صورت تکرار برای خود جریمه ای مانند پاسخ به ۳۰ سوال از همان تیپ، در نظر بگیرید.

۴- تحلیل جامع آزمون و یافتن ضریب رشد:
این شیوه که بیشتر در آزمون های جامع گزینه دو کاربرد دارد از طریق زیر قابل محاسبه است:

تحلیل:
A) اگر درصد ضریب رشدتان (کمتر از ۲۰% )است؛ عملکرد شما نگران کننده است و از تجربیا آزمون های قبلی تغریبا استفاده ای نکرده اید.
B) اگر درصد ضریب رشدتان (بین ۲۰ تا ۰ )است؛ هر چند عملکرد مطلوبی ندارید اما تا حدی از تحلیل آزمون های قبل بهره برده اید. شما توانایی پیشرفت بیشتر را دارید و لازم است تحلیل آزمون را با دقت و جدیت بیشتری دنبال کنید.
C) اگر درصد ضریب رشدتان (بین ۰ تا ۲۰%)است؛ نرخ رشد شما مطلوب است .از تجربه آزمون هایتان به خوبی بهره می برید وبا مدیریت زمان و تست زدن بیشتر، پیشرفتتان چند برابر خواهد شد.
(D اگر در صد ضریب رشدتان (بزرگتر از ۲۰%)است؛ رشد تان عالی است و اگر به همین ترتیب به تحلیل ها پس از آزمون ادامه دهید، می توانید بهترین استفاده را از آزمون ها ببرید. البته نباید این پیشرفت باعث شود شما مغرور شده و دست از تحلیل آزمون ها بردارید .

#دوتست #آزمون #آزمون_آنلاین #دوتست_بستر_برپزاری_آزمون_آنلاین #دونس #آموزش_زبان_چینی #زبان_چینی #چینی #dones  #dotest

منبع 


دیدگاه‌ها

دیدگاهی برای این خبر وجود ندارد. اولین دیدگاه را شما ارسال کنید!