خانه آزمون ساز آنلاین درخواست آزمون آنلاین پشتیبانی بلاگ تماس با ما درباره ما
تحلیل کارنامه آزمون آزمایشی، چرا و چگونه؟(قسمت اول)

تحلیل کارنامه آزمون آزمایشی، چرا و چگونه؟(قسمت اول)

سالانه بسیاری از دانش آموزان در آزمون های آزمایشی شرکت می کنند و تقریبا هر دو یا سه هفته یکبار آزمون می دهند . اما این آزمون ها چه قدر به پیشرفت شما کمک می کند و در واقع چگونه میشود بهترین استفاده را از این آزمون ها برد؟
هدف اصلی از هر آزمونی ، شناخت توانایی ها و نقاط ضعف است. آزمون آزمایشی نیز از این قاعده مستثنی نیست. وقتی شما آزمون میدهید در ایستگاه اول هستید و در واقع در این مرحله انتظار پیشرفت نداشته باشید. ایستگاه دوم جایی است که شما با بررسی اجمالی نقاط ضعف و قوتتان را میشناسید. و اما ایستگاه آخر و مهمترین کاری که شما بعد از شرکت در آزمون باید انجام دهید، بررسی دقیق و تک به تک سوالاتی است که شما پاسخ نداده اید و یا اشتباه پاسخ داده اید و پس از آن تمرین کردن و رفع آنهاست.
بسیاری از داوطلبان فقط قسمت اول را انجام می دهند، یعنی فقط در آزمون شرکت می کنند. عده ای دیگر مرحله دوم را نیز انجام می دهند و فقط به شناسایی نقاط ضعف و قوت خود اکتفا می کنند و برای بررسی و رفع آنها تلاشی نمی کنند ، مانند شخصی که آزمایش پزشکی می دهد ولی به نتیجه ی آزمایش توجهی نمی کند. اما دانش آموز موفق، پس از شناخت نقاط ضعف و قوتش، به دقت آنها را بررسی می کند و این نقاط ضعف را برطرف و به نقاط قوت تبدیل می کند.

تحلیل آزمون چیست؟ تحلیل آزمون یعنی اینکه بعد از هر آزمون، زمانی حداقل به اندازه زمان آزمون روی پرسشها وقت بگذارید و تک تک آنها را بررسی کنید. دلایلی که باعث شده است تا نتوانید به بعضی از پرسش ها پاسخ دهید یا پاسخ غلط بدهید را یادداشت کنید و برای هر کدام یک راه حل صحیح انتخاب کنید. اگر شما آزمون های آزمایشی خود را به طور مداوم قبل از کنکور به درستی تحلیل کنید و برای ایرادات و نقاط ضعف خود تصمیمات درست بگیرید ،قطعا می توانید به درصد های بالا دست پیدا کنید.

۱- به نمره ی تراز هر درس نگاه کنید. اگر حدود ۵۵۰۰ بود ، عملکرد شما به میانگین تمامی شرکت کنندگان نزدیک است . البته همیشه میانگین ، نمایشگر مطلوبی نیست. میانگین نمره ی تراز نفرات برتر آزمون می تواند معیار مناسب تری برای مقایسه باشد. میانگین نمره ی نفرات برتر را از نمره ی خودتان کم کنید و حاصل را بر ۳۵۰ تقسیم نمایید. عددی که به دست می آید تعداد پرسش هایی است که باید بیشتر از جواب های درست فعلی تان پاسخ دهید تا به حد دانش آموزان برتر برسید.

۲- به سراغ پرسش هایی بروید که پاسخ نداده اید و آن ها را دوباره حل کنید . اگر به جواب درست رسیدید ، یکی از دو حالت ذیل در مورد شما صدق می کند: یا در مدیریت آزمون ضعف دارید و در زمان تعیین شده ی آزمون نتوانسته اید وقت کافی را برای پاسخگویی این پرسش بگذارید و یا به خاطر استرسی که شما در جلسه آزمون داشته اید ، مانع از تمرکز حواس شما شده است و به همین دلیل نتوانسته اید به آن پرسش پاسخ دهید.
راه حل: اگر مشکلتان از نوع اول (مدیریت زمان) بود، باید تست های آموزشی زماندار را بیشتر تمرین کنید، کاملا به زمان بی اهمیت نشوید و سعی کنید تا سریع تر به آنها پاسخ دهید. اما اگر مشکلتان از نوع دوم (استرس در آزمون) بود، باید راه های مقابله با آن و روش های ایجاد تمرکز را تمرین کنید .


ادامه دارد .....#دوتست #آزمون #آزمون_آنلاین #دوتست_بستر_برپزاری_آزمون_آنلاین #دونس #آموزش_زبان_چینی #زبان_چینی #چینی #dones  #dotest

منبع 


دیدگاه‌ها

دیدگاهی برای این خبر وجود ندارد. اولین دیدگاه را شما ارسال کنید!