10 قوانین بامزه راهنمایی رانندگی در کشورهای مختلف

10 قوانین بامزه راهنمایی رانندگی در کشورهای مختلف

در این مطلب تلاش کردیم با بیان کردن قوانین راهنمایی رانندگی کشورهای دیگر نکات مهمی را به شما آموزش دهیم

قوانین راهنمایی رانندگی در هر کشوری قانون تقریبا می توان گفت یکسان است. اما در بعضی جاها قوانین جالبی تصویب شده است. امروز می خواهیم به بامزه ترین قوانین راهنمایی رانندگی بین اللملی بپردازیم.

همانطور که می دانید شما بعد از قبول شدن در آزمون آنلاین گواهینامه می توانید به بسیاری از سفرهای هیجان انگیز زمینی بروید. لازم است قبل از رفتن به کشورهای مختلف بعضی از این قوانین جالب و شاید دیوانه کننده را بدانید!

10 قانون دیوانه کننده وجود دارد که واقعاً می توانند شما را دیوانه کنند!


  • در هنگام رانندگی در کاستاریکا یک آبجو بخورید

شما می توانید به طور قانونی در کاستاریکا مشروبات الکلی بنوشید و رانندگی کنید و این بدان معنی است که در هنگام رانندگی نمی توانید مست باشید!

به یاد داشته باشید، این قانون (یا عدم وجود) برای همه افراد نیز صدق می کند!

توصیه می کنم که این کار را نکنید و به قلب خود ایمان داشته باشید رانندگی با سطح الکل خون بیش از 0.75 درصد است؟ شما به زندان می روید

 متشکریم وقتی پشت فرمان هستیم نوشیدن آب بسیار لذت بخش تر است. این قانون شاید به ظاهر طنز و مسخره نکته ای نهفته است؛ شما می توانید نوشیدنی الکل مصرف کنید در ظاهر اما در حقیقت نه ! نوشیدنی الکلی که نباید الکل خون شما را بیش از 75/0 بالا ببرد !!

.

.

  • هنگام رانندگی در قبرس غذا نخورید

در قبرس، خوردن یا نوشیدن (حتی آب) هنگام رانندگی غیرقانونی است. شاید بتوانید یک میان وعده غذایی سریع بگیرید و آن را میان زانوی خود مخفی کنید ولی متاسفانه اینکار شما مجبور به پرداخت 85 یورو جریمه می کند. حتی به فکر نوشیدن یک جرعه نوشابه هم نباشید.

.

.

  • اتومبیل خود را در روسیه تمیز نگه دارید

اگر در روسیه هستید بهتر است از اتومبیل خود براق و تمیز نگه دارید، زیرا رانندگی با ماشین کثیف می تواند تا 2000 روبل جریمه شود. شاید این هم قانون به ظاهر عجیب و مسخره ای باشد اما تمیز نگه داشتن خودرو می تواند تاثیر بسزایی در رانندگی شما داشته باشد. تمیز بودن شیشه جلوی ماشین می تواند به دید شما کمک کند.

.

.

  • در آلمان قبل از حرکت کردن میزان بنزین خود را چک کنید

اطمینان حاصل کنید که سوخت کافی در مخزن خود دارید. اگر بنزین را تمام کردید و مجبور به کنار کشیدن هستید، قانون را زیر پا می گذارید. توقف کردن در اتوبان آلمان غیرقانونی است. در صورت تمام کردن سوخت و کنار زدن شما جریمه خواهی شد. هم به علت محاسبه نکردن میزان سوخت خود و هم توقف در اتوبان!

.

.

  • حین رانندگی در اسپانیا ، یک عینک اضافی از عینک را حمل کنید

در اسپانیا، كسانی كه برای رانندگی به عینک طبی احتیاج دارند، باید در هر زمان خود یك عینک یدکی در اتومبیل خود نگه دارند. در صورت لزوم شکستن عینک طبی خود بتوانند از عینک جانبی استفاده کنند.

.

.

  • از چراغهای جلو 24 ساعته در سوئد استفاده کنید

هنگامی که در سوئد هستید، در سوئد لازم است که چراغهای جلو را به صورت 24 ساعته نگه دارید. ما می دانیم که در جاهایی مانند سوئد در زمستان که سرد است،  شما نمی توانید چراغ ماشین خود را خاموش کنید حتی اگر در ماه ژوئن باشد.

.

.

  • کیت سنج الکل را در فرانسه باید همراه خود داشته باشید

آیا آخرین نوشیدنی الکی که میل کردین بیش از حد مجاز رانندگی به سمت خانه بوده است؟

اگر قانون را در فرانسه رعایت می کنید، باید بتوانید به راحتی با این موضوع کنار بیاید. رانندگان موظف هستند یک کیت سنج الکل را در وسیله نقلیه خود (یا موتور سیکلت) حمل کنند. در ابتدا، رانندگانی که یکی از آنها را نداشته باشند ملزم به پرداخت جریمه 11 یورو هستند. اما اجرای آن به طور نامحدود به تعویق افتاده است.

.

.

  • با راننده مست در ژاپن سوار نشوید

تا حالا برایتان پیش آمده است که در حال حرکت در خودرویی که راننده ی آن مست باشد، همسفر شده باشید؟ باید بیان کرد این کار شما طبق قوانین ژاپن غیرقانونی است. در ژاپن هم مسیر شدن با راننده که سطح هوشیار کمی دارد همراه با مجازات است. زیراکه این راننده هم جان خودش را و هم جان شما را به خطر می اندازد. مسافران هوشیار در اتومبیل با راننده مست طبق قانون مجازات می شوند.

.

.

  • مشت خود را در سایر رانندگان قبرس تکان ندهید

رانندگانی که به طور غیر ضروری دست خود را از روی فرمان بالا می برند، می توانند با جریمه روبرو شوند - اگرچه استدلال می کنیم که انجام حرکات ناپسند در رانندگان گاهی برای سلامت روانی ما لازم است. به همان اندازه وسوسه انگیز است که بتوانید مشت خود را به راننده آزار دهنده متلاشی کنید، بهتر است هر دو دست را در قبرس داخل خودروی خود نگه دارید.

.

.

  • در آلاباما با چشم بسته رانندگی نکنید

در آلاباما، رانندگی در حالی که چشمان شما بسته باشد، غیرقانونی است. خیلی از افراد برای اثبات اینکه مسیر خود را  خوب می دانند خیلی خوب می توانند چشم بسته به آنجا بروند!

در کل تمامی این قوانین راهنمایی رانندگی بامزه یا حتی دیوانه کننده با یک هدف اصلی شکل گرفته است، آن هم محافظت از رانندگان عزیز است. شاید خیلی اوقات در رانندگی دست به کارهایی بزنیم که به ظاهر بی خطر به نظر می رسد اما می تواند جان عزیزان را بگیرد. توصیه می کنم برای سلامتی خودتان و عزیزان تان از حرکات نمایشی در رانندگی پرهیز کنید. تمامی این حوادث ناگوار در کسری از ثانیه رخ داده است.

در این مطلب سعی کردیم که در عین طنز بودن مطالب نکات آموزنده ای را هم به شما گوش زد کنیم.


برای یادآوری مجدد برای رانندگان تازه کار عزیز و گرفتن گواهینامه

شما ابتدا باید در آزمون آنلاین گواهینامه شرکت کنید سپس در آزمون اصلی، که هر دو را می توانید در دوتست به صورت آزمون آنلاین خودتان را ارزیابی کنید. به خاطر داشته باشید در این روزها به علت شیوع کرونا ما برای شما بستری را فراهم کردیم تا بتوانید به راحتی خود را با آزمون آیین نامه اصلی آنلاین ارزیابی کنید

هدف کار ما از برگزاری آزمون آنلاین راهنمایی رانندگی لذت شما از رانندگی است

ممنونم از زمانی که گذاشتین

تیم دوتست/ دودرایو

برچسب‌ها:

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید