محدودیت های بعد از گرفتن گواهینامه پایه سه چیست...؟

محدودیت های بعد از گرفتن گواهینامه پایه سه چیست...؟

توی این پست درمورد نکاتی که شما دوستان عزیز بعد گرفتن گواهینامه باید رعایت کنیم می پردازیم.

سلام به همگی

امیدوارم حالت خوب باشه.

اگر این روزها درگیر کلاس های آموزش رانندگی هستی یا تصمیم گرفتی گواهینامه رانندگی خودت رو بگیری. یک سری موارد هست که باید به اونها توجه کنی.

براساس گفته های رئیس راهور ناجا تازه گواهینامه گرفته ها تا 3 ماه حق رانندگی تنها را ندارن همچنین لازمه افراد با تجربه ای که دارای گواهینامه رانندگی هستن اونها رو همراهی کنن.

به نظرم این میتونه یک نکته خوبی برات باشه تا تجربه های بیشتری از آدم ها کسب کنی. 

 برای یکسال حق رانندگی در مسیر های برون شهری وجود نداره. رانندگی از ساعت 12 شب تا 5 صبح برای این دسته از رانندگان ممنوع هست و لازمه علامت مثلث شکل راننده مبتدی و تازه کار بر روی خودروی خودتون نصب کنین. کاملا میتونم بهت بگم احساسی که بعد از شنیدن این حرف داری درک میکنم...

جالبه که این محدودیت ها نه تنها برای رانندگان خودرو بلکه برای راکبین موتور سیکلت نیز اعمال خواهد شد و در صورت تخطی از این قانون توقیف گواهینامه و حضور مجدد رانندگان در کلاس های آموزشی در نظر گرفته شده.

همچنین میتونی بری توی سایت دوتست و یک آزمون اصلی راهنمایی و رانندگی بدی.

این محدودیت های جدید برای افرادی که تازه گواهینامه گرفته اند، از ابتدای بهمن ماه اجرایی خواهند شد.

به نظر می رسد که با توجه به ساده بودن نسبی مراحل اخذ گواهینامه در کشورمان (نسبت به کشورهای پیشرفته) اعمال این محدودیت ها بتواند از وقوع برخی تصادفات و اشتباهات ناشی از کم تجربگی رانندگان جوان جلوگیری کند.

اما مسئله نصب مثلث احتیاط بر روی خودرو رانندگان جدید، امری است که احتمالا در اجرا مشکل ساز خواهد شد. از یک رو این احتمال وجود دارد که بسیاری از رانندگان از نصب این علامت خودداری کنند و در این صورت تشخیص رانندگان تازه گواهینامه از سایرین برای پلیس بسیار مشکل خواهد بود.

از طرفی نصب این علامت احتیاط بر روی خودرو های خانوادگی که مورد استفاده همزمان چند نفر از اعضای خانواده قرار می گیره شاهد بازرسی های متعدد پلیس از خودرو برای چک کردن شرایط گواهینامه خواهیم بود.

در نهایت

میتونی وارد بخش آزمون آیین نامه رانندگی ما بشی و از سوالات آیین نامه رانندگی استفاده کنی.برچسب‌ها:

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید