ویژگی‌های آزمون آیین‌نامه چیست؟ و چرا هنرجویان در آن مردود می‌شوند؟

ویژگی‌های آزمون آیین‌نامه چیست؟ و چرا هنرجویان در آن مردود می‌شوند؟

هر آزمون آیین‌نامه کتبی شامل ۳۰ سوال تستی است و در مدت‌ زمان ۲۰ دقیقه باید به حداقل ۲۶ سوال از ۳۰ سوال پاسخ درست داد. در غیر این صورت باید مجدداً در امتحان آیین‌نامه شرکت کرد.

سلام به همگی

هر آزمون آیین‌نامه کتبی شامل ۳۰ سوال تستی است و در مدت‌ زمان ۲۰ دقیقه باید به حداقل ۲۶ سوال از ۳۰ سوال پاسخ درست داد. در غیر این صورت باید مجدداً در امتحان آیین‌نامه شرکت کرد.

سؤالات آزمون آیین‌نامه اصلی شامل آزمون آیین‌نامه فنی، سؤالات مربوط به آزمون تابلوهای رانندگی و آزمون آیین‌نامه حق تقدم و هم‌چنین بخشی دیگر از این سؤالات نیز از نکات مهم کتاب آیین‌نامه است.

دلیل مردودی هنرآموزان در آزمون آیین‌نامه ساده است. «شرکت‌کنندگان آزمون با سبک سؤالات آزمون آیین‌نامه آشنا نیستند» همین امر باعث افزایش استرس آن‌ها در سر جلسه آزمون خواهد شد. از طرفی با توجه به شباهت‌های نزدیکی که بسیاری از تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی با یکدیگر دارند پاسخ به برخی از سؤالات سخت می‌شود و درصورتی‌که تجربه‌ای در آزمون آیین‌نامه نداشته باشید به‌راحتی نمی‌توانید آزمون آیین‌نامه را قبول شوید و به‌آسانی با بیش از ۴ پاسخ نادرست در آزمون پذیرفته نخواهید شد بااینکه شاید بارها و بارها کتاب ۲۲۰ صفحه‌ای آیین‌نامه ۹۸ را مطالعه کرده باشید.

قبل از آزمون آیین‌نامه اصلی بهتر است در مدت‌زمان ۲۰ دقیقه به یک آزمون آیین‌نامه آنلاین پاسخ دهید و خودتان را در یک محیطی شبیه به آزمون آیین‌ نامه اصلی محک بزنید. 

این کار باعث می‌شود تا علاوه بر آشنایی با سؤالات، خود را قبل از روبه‌رو شدن با آزمون اصلی به‌صورت جدی محک بزنید و همچنین با سؤالات پرتکرار بیش‌ازپیش آشنا شوید. با چندین نوبت پاسخ به آزمون‌های آیین‌نامه آنلاین باهمین روند خواهید دید که شما به‌طور کامل با سؤالات پرتکرار آزمون آیین‌نامه اصلی ۹۸ آشنا شده‌اید و می‌توانید به‌راحتی با دیدن سوال در روز آزمون گزینه درست را انتخاب کنید.

مطمئناً درصورتی‌که تمام آزمون‌های آیین‌نامه آنلاین را مطالعه نمایید متوجه سؤالات پرتکرار خواهید شد و ازاین‌رو توجه شما به سؤالات خاص بیشتر جلب خواهد شد همچنین با مطالعه چندباره آزمون آیین‌نامه رایگان و آزمون آیین‌نامه ویژه کل کتاب آیین‌نامه را به‌خوبی مرور کرده‌اید و خواهید توانست آمادگی بالایی برای شرکت در آزمون نهایی کسب کنی.

این آزمون شامل سؤالات فنی هم است. سؤالات فنی می‌تواند یکی از نقاط ضعف اساسی هنرجویان که آزمون اصلی آیین‌نامه می‌دهند، باشد. بهتر است حتماً قبل از شرکت در آزمون آیین‌نامه، سؤالات آزمون آیین‌نامه فنی را هم به‌دقت بررسی کنی.

با توجه به خلاصه بودن مطالب در آزمون‌های آیین‌نامه آنلاین وقت شما برای مطالعه موارد اضافه هدر نخواهد رفت و به سراغ اصل مطلب که همان آشنایی با آزمون آیین‌نامه هست خواهید رفت و بر مطالب مسلط می‌شوید.

توجه داشته باشی که تا زمانی که در آزمون آیین‌نامه قبول نشدی  مجاز به شرکت در آزمون شهری نیستی.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید