تغییرات اصلی طرح ترافیک سال 99

تغییرات اصلی طرح ترافیک سال 99

طرح ترافیک سال 99 نسبت به سال 98 شش تغییر اساسی داشته که امروز می‌خواهیم راجع به اون‌ها با شما صحبت کنیم.

سلام به همه دوستان عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه. امروز میخوایم درباره 6 تغییر اصلی طرح ترافیک سال 99 صحبت کنیم.

تغییر اول در طرح ترافیک سال 99 افزایش پنج هزار تومانی مبلغ پایه عوارض است.

 تغییر دوم مربوط به میزان تخفیف عوارض رفت‌ و آمد در هر دو محدوده حلقه اول و دوم طرح ترافیک است و در صورتی که خودرو از گواهی معاینه فنی برخوردار باشد میزان این تخفیف 30 درصد می‌شود. میزان این تخفیف امسال 25 درصد بوده است.

تغییر سومی که رخ داده با میزان شاخص آلودگی هوای مناطق طرح ترافیک رابطه مستقیمی دارد. در صورت تجاوز شاخص آلودگی هوا از 100 واحد، به میزان 50 درصد و در صورت تجاوز شاخص آلودگی هوا از  150 واحد به میزان 100 درصد نرخ پایه 28 هزار تومانی این عوارض افزایش می‌یابد. این تغییر به جهت کاهش ورود وسایل نقلیه در زمان افزایش شاخص آلودگی هوا به درون محدوده طرح ترافیک است.

تغییر چهارم نقش مشوق را برای شهروندان قانون‌مدار و خوش‌حساب ایفا خواهد نمود. هر چند که همچنان ساز و کار آن مشخص نیست اما آن چنان که مشخص است قرار است برای این گروه از شهروندان تخفیف 5 درصدی در نظر گرفته شود.

پنجمین تغییر طرح ترافیک پیش‌بینی بسته‌های اعتباری یک ساله برای  خودروسواران حقیقی و حقوقی است که از پیش قصد رزرو تمام ایام سال را برای  رفت و آمد دارند. برای این گروه از متقاضیان تخفیف 30 درصدی پیش‌بینی شده که مشروط به دریافت بهای عوارض کل سال در ابتدای سال است.

و اما ششمین تغییر  مربوط به حذف یک ماده از قانون طرح ترافیک است که می‌گوید درآمد حاصل از عوارض محدوده طرح ترافیک باید صرف توسعه و نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی و اقدامات پیشگیرانه جهت کاهش آلودگی هوا شود. این در حالی است که در مصوبه سال 99 این ماده حذف شده و هنوز محل هزینه کرد درآمد های حاصل از این طرح مشخص نیست.


دوستان عزیز شما می‌تونید از داخل خونه و خیلی راحت از طریق سایت دوتست از خودتون آزمون گواهینامه بگیرید و توانایی‌های خودتون رو محک بزنید.برچسب‌ها:

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید